Jak dobrać zasłony?


zaslonyO tym, ze zasłony przeżywają swój renesans, wie już chyba każdy. Ponownie można znaleźć je sklepach, niezależnie czy to tych stacjonarnych, czy w pełni elektronicznych. Nim jednak przejdziemy do samego procesu zakupów, warto zastanowić się nad ich poprawnym dobraniem. Byle co zawieszone na ścianie, nie jest dobrym pomysłem, prawda?

Pierwszą rzeczą, którą musimy ustalić, jest długość. Zasłona może sięgać podłogi, kończyć się na wysokości parapetu albo gdzieś pomiędzy tymi wysokościami. Krótsze w większości przypadków będą wyglądać niechlujnie, więc warto mieć to na uwadze.

Kolejnym aspektem wartym omówienia jest kolor. Zasłona nie powinna zlewać się ze ścianą. Ciekawie wyglądają te, które są w mocniejszych kolorach, ale tutaj trzeba być ostrożnym, ponieważ może wyjść nam coś kiczowatego. Poświecenie kilku godzin na oględziny nie zaszkodzi, a można to zrobić w domu poprzez sklep internetowy z zasłonami.

Ostatnią rzeczą, na którą trzeba spojrzeć, jest jakość materiału. Nie musimy od razu kupować najdroższych wariantów, ale rzeczy z górnej półki są po prostu trwalsze i lepiej prezentują się na oknie.

Reasumując, nim odwiedzimy sklep z zasłonami, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, czego szukamy. Wydawanie pieniędzy na przypadkowo znalezione rzeczy nie ma sensu, ponieważ bardzo rzadko zdarza się, aby wkomponowały się one w całość wystroju. Pamiętajmy też, że cena nie jest wyznacznikiem — rzeczy ze średniej półki również warte są zatem uwagi.

Jak wybrać dobre prześcieradło?
Różne rodzaje wypełnień kołdry

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>