Jak wybrać dobre prześcieradło?


przescieradlo-satynowe-Carlo-Brunni-jasne-zieloneNiewątpliwie, tak samo ważny, jak wybór poduszki czy kołdry jest również zakup odpowiedniego prześcieradła. Jak je jednak wybrać? Jakie powinno być dobre prześcieradło?

Wybór rozmiaru

Z pewnością bardzo istotną kwestią jest wybór odpowiedniego rozmiaru prześcieradła. Warto zauważyć, że kwestia wyboru rozmiaru jest nieco inna jeśli chodzi o prześcieradła z gumką, a inna w przypadku prześcieradeł tradycyjnych. W przypadku prześcieradeł z gumką, kwestia wyboru rozmiaru nie jest aż tak ważna, gdyż prześcieradła tego typu przeważnie dosyć mocno się naciągają. Oznacza to mniej więcej tyle, że prześcieradło z gumką 180×200 dobrze sprawdzi się również w przypadku łóżek, które mają więcej niż 2 metry długości. Jednakże, raczej nie będą zbyt dobre w przypadku większych łóżek. Tradycyjne prześcieradła natomiast powinny być takiej długości jak łóżko, gdyż ich naciągnięcie raczej nie jest możliwe.

Materiał prześcieradło

Podczas kupowania prześcieradła z gumką 180×200, czy też jakiegokolwiek innego prześcieradła z gumką lub bez niej, należy też zwracać uwagę na to, z jakiego jest ono zrobione materiału. Rzecz w tym, że dobre prześcieradło to takie, które jest miękkie i nie podrażnia skóry. Nie warto więc kupować prześcieradeł, które wykonane są z chropowatych, drapiących i drażniących materiałów.

Jak ożywić swoją sypialnię?
Jak dobrać zasłony?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>