Rodzaje kocy


Zimą, gdy wieczory stają się coraz dłuższe, a temperatura drastycznie spada, coraz większa liczba osób decyduje się na zakup koca, który w tym nieprzyjemnym okresie sprawdza się idealnie. Wybór odpowiedniego koca to spore wyzwanie, ponieważ w sklepach jest tak duży wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować. Jakie zatem rodzaje kocy można znaleźć w sklepach?

Koce akrylowe

Najpopularniejsze są koce akrylowe. Tkanina, z której są uszyte, jest zazwyczaj mieszanką akrylu oraz bawełny. Dzięki akrylowi takie koce są niezwykle miękkie w dotyku oraz ciepłe, dlatego w chłodne dni sprawdzają się idealnie. Bardzo dużą zaletą takich kocy jest również to, iż są bardzo wytrzymałe i posłużą domownikom przez wiele długich lat.

Koce bawełniane

Bawełniane koce podobne są bardzo do akrylowych, ponieważ również są wykonane z mieszanki akrylu oraz bawełny, jednak są nieco cięższe. Struktura kocy bawełnianych dziergana jest podobnie jak sweter czy dzianina, przez co takie koce nie są puszyste, jednak spora liczba osób decyduje się na ich zakup.

Koce wełniane

To jedne z najbardziej luksusowych kocy i sprawdzają się idealnie w przypadku osób, które mają różnego rodzaju problemy ze skórą czy też krążeniem krwi. Decydując się jednak na zakup takiego koca warto zwrócić uwagę na to, czy został on wykonany z naturalnej, czy sztucznej wełny.

Wybierz matę łazienkową do swojego domu
Poszewki dekoracyjne – sposób na ożywienie wnętrza

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>